חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיסוי ביטקוין

 

מהו מטבע דיגיטלי?

מטבע דיגיטלי הוא אמצעי תשלום שנוצר באמצעים טכנולוגיים, וערכו לא נקבע לפי ערך סחורה או לפי קביעה של גוף מרכזי אחד, אלא לפי הסכמה בין משתמשים. הדוגמא הידועה ביותר למטבע דיגיטלי הוא הביטקוין. דוגמאות נוספות הן מטבעות את'ריום וריפל. רוב המטבעות הדיגיטליים מתבססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין אשר ביטקוין היה יישומה הבולט הראשון.

האם המדובר במטבע? כיצד רשויות המס מתייחסות למטבע דיגיטלי?

עמדת רשויות המס בכל הנוגע למיסוי מטבעות דיגיטליים היא שמדובר בנכס, כלומר כל פעולה במטבעות דיגיטליים בין אם בהחלפת מטבע דיגיטלי למטבע דיגיטלי אחר ובין אם במכירה סופית ל"מטבע אמיתי" – מדובר באירוע מס.

נציין בהקשר זה, שספק אם עמדת רשות המסים מוצדקת, לאור השימוש הנפוץ והמתגבר במטבעות הדיגיטליים כאמצעי תשלום בדומה ל"מטבע אמיתי". כך לאחרונה, פורסם כי פייפאל תאפשר לבצע רכישות באמצעות מטבעות דיגיטליים.

החלפת מטבעות דיגיטליים

הרבה שחקנים בשוק המטבעות הדיגיטליים לא היו מודעים לכך שהחלפה בין מטבעות דיגיטליים מהווה אירוע מס וחייבת בדיווח ותשלום מס (כאשר נוצר רווח).

סיווג אירוע מס במכירת מטבע דיגיטלי – הוני או פרותי?

סיווג ההכנסה בידי מוכר המטבע הדיגיטלי הינו קריטי לצורך קביעת שיעורי המס ומועדי הדיווח החלים עליו, כמו כן סיווג ההכנסה יכול להיות מהותי לצורך קיזוזי הפסדים. כך לדוגמא, מצב בו מכירה הסתיימה בהפסד המסווג כהפסד עסקי, ניתן יהיה לקזז את ההפסד כנגד הכנסה מכל מקור אחר.

נשמח לעמוד לרשותכם, על מנת לבחון את הסוגיה מזוויותיה השונות ולמצוא את הפתרון המיסויי המיטבי בנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה, לרבות הסדרת מקרים בהם נוצר מחדל של אי דיווח/אי תשלום מס.

צוות המשרד מורכב מבכירים לשעבר ברשות המסים, בעלי ידע, ניסיון ובקיאות בתחום המס, לרבות בתחום מיסוי המטבעות הדיגיטליים.

צור קשר: טלפון 03-7737070, אי מייל yanay@naye.co.il

Call Now Button