חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

CRS

חשבון בנק לא מדווח בחו"ל

בימים אלה, נובמבר 2022, פונה רשות המסים למאות נישומים בדרישה לפתיחת תיקים והסדרת דיווח ביחס לחשבונות בנק לא מדווחים בחו"ל.

רשות המיסים קיבלה בתקופה האחרונה נתונים רבים ממאגרי מידע שונים החשופים בפניה ביחס לנישומים ישראלים, לרבות מידע אודות חשבונות בנק בחו"ל, חברות בחו"ל, נאמנויות בחו"ל, וזאת במסגרת הליכי החלפת מידע עם רשויות מס זרות, ובפרט במסגרת הליך ה- CRS.

הליך ה- CRS נועד לאיסוף מידע אודות חשבונות של תושבי מדינה זרה לצורך החלפת מידע למטרות אכיפת מס בין מדינות.

בעקבות הליך ה- CRS למעלה מ-50 מדינות חתמו על הסכמים בין מדינתיים עם ישראל. ההסכם מטיל על המוסדות פיננסיים בישראל חובת דיווח על חשבונות המוחזקים על ידי תושבי מדינה זרה אשר מולה נחתם הסכם לרשות המיסים בישראל ולהיפך, על מנת שזו תעביר  את המידע לגורם הרלוונטי באותה המדינה.

לאחר קבלת המידע האמור, יוצאת רשות המיסים במבצע רחב היקף בדרישה לפתיחת תיקים על מנת לשים את ידה על אותם נישומים אשר לא דיווחו על נכסים/הכנסות אלו.

יש להיערך בהקדם, לפניית רשויות המס לנישומים אשר לא דיווחו על חשבונות הבנק בחו"ל וההכנסות מהם, הנמצאים במצב של עבירת אי דיווח מול רשויות המס, ואי תשלום מס בגין ההכנסות הפיננסיות בחו"ל, ולעתים גם ביחס להכנסות אחרות לא מדווחות שהופקדו בחשבונות הבנק בחו"ל.

אנו סבורים כי יש יתרון בהסדרת המחדלים בהקדם האפשרי, וזאת על ידי פנייה לרשות המסים לפני קבלת מכתב כלשהו מרשות המסים, במעין הליך של "גילוי מרצון" (כיום, אין נוהל גילוי מרצון בתוקף), ולחילופין גם במקרה בו רשות המסים כבר פנתה לנישום, פתיחת תיק והסרת המחדלים בהקדם האפשרי.

למשרדנו ידע וניסיון רב בהסדרת דיווח ביחס לחשבונות בנק בחו"ל והכנסות בחו"ל לא מדווחים, לרבות במסגרת הליכי גילוי מרצון. 

רו"ח (משפטן) ינאי נוימן ועו"ד ורו"ח יוסי ישועה, הינם בוגרי רשות המסים, בעלי ניסיון וידע רב בהליך גילוי מרצון. צור קשר: טלפון 03-7737070, אי מייל yanay@naye.co.il

 

Call Now Button